fbpx

Pokój z aneksem kuchennym

Zastanawiasz się, jak urządzić pokój z aneksem kuchennym? Aranżacja takiej przestrzeni wymaga dobrego zaplanowania, ponieważ pomieszczenie będzie łączyło w sobie kilka funkcji. Bez względu na to, czy jest to mały pokój z aneksem kuchennym w kawalerce, czy przestronny salon z kuchnią w domu jednorodzinnym, będziesz musiał zatroszczyć się nie tylko o wydzielenie poszczególnych stref, ale także zachowanie spójnego charakteru wnętrza.

POKÓJ Z ANEKSEM KUCHENNYM ARANŻACJE, POMYSŁY, INSPIRACJE

Jaki jest nasz pomysł na salon z aneksem kuchennym? Proponujemy, aby przestrzeń urządzić funkcjonalnie. Ważne, aby można było w niej wygodnie gotować oraz odpocząć. Co więcej, w pokoju z aneksem kuchennym powinno znaleźć się również miejsce, w którym cała rodzina zasiądzie do posiłku. Aneks kuchenny może być otwarty na salon lub oddzielony od niego przepierzeniem. Dobrze w tej funkcji sprawdzą się: wyspa kuchenna, stół z krzesłami, lekki regał albo meble wypoczynkowe. Szafki kuchenne w pokoju z aneksem zwykle wkomponowane są w jedną ze ścian. Mogą być też ułożone w kształcie litery „L” lub stapiać się z wyspą kuchenną na wzór litery „U”. Najpopularniejszym rozwiązaniem, które szczególnie sprawdzi się w małym pokoju z aneksem kuchennym, są szafki sięgające od podłogi po sam sufit. Białe meble nie zmniejszą przestrzeni. O czym jeszcze warto pamiętać, urządzając pokój z aneksem kuchennym? Aranżacja musi być spójna. Oznacza to, że zarówno część wydzielona do gotowania, jak i ta do wypoczynku muszą być urządzone w podobnej estetyce.

MAŁY POKÓJ Z ANEKSEM KUCHENNYM JAKA PODŁOGA?

Podłoga w pokoju z aneksem kuchennym ma być funkcjonalna. Ważne, by pamiętać o tym, aby w pomieszczeniu zostały wydzielone dwie strefy – sucha i mokra. Ta druga znajduje się wszędzie tam, gdzie może chlapać woda i najlepiej, by była pokryta łatwymi do utrzymania w czystości płytkami. Za pomocą podłogi można optycznie oddzielić od siebie strefę kuchenną i wypoczynkową. Wystarczy połączyć ze sobą dwa rodzaje lub kolory podłogi – na przykład Deskę Barlinecką w salonie i gres w kuchni. Granica może przebiegać równo z końcem strefy kuchennej. Ciekawym konceptem jest także jej lekkie przesunięcie, tak aby obejmowała również stół jadalny. Warto pamiętać, że w małym pokoju z aneksem kuchennym najlepiej będzie wyglądała jasna podłoga. W przestronnych wnętrzach natomiast można pokusić się o kolorystyczne eksperymenty i zestawić ze sobą duże jasne płytki oraz drewniane deski o ciemnym odcieniu. Ciekawym pomysłem na pokój z aneksem kuchennym będzie też odwrócenie barw i zastosowanie jasnej podłogi w kuchni i ciemnej w salonie.

POZNAJ PODŁOGI BARLINEK: