fbpx

STYL INDUSTRIALNY. W KRÓLESTWIE CEGŁY I BETONU.

W aranżacjach w stylu industrialnym najważniejsza jest przestrzeń. Przestronne, dobrze oświetlone, ekskluzywne wnętrza wypełnia niewielka liczba starannie dopasowanych, minimalistycznych mebli i dodatków. Wszystko tworzy wyjątkowe, intrygujące połączenie, nawiązujące do klimatu przedwojennych fabryk. To styl, który rozwija się w historycznej (lub wzorowanej na historyczną) tkance budowlanej, nie polubią go jednak tradycjonaliści. To nurt dla osób otwartych i nowoczesnych, o niekonwencjonalnych upodobaniach.

urządzamy wnętrze w stylu industrialnym

Początki industrialnego stylu sięgają lat 50. XX w. Był to czas, kiedy w Stanach panowała recesja, a upadające fabryki stały się doskonałą przestrzenią do zasiedlenia. Jego kolebką jest Nowy Jork. To właśnie tam, do darmowych opuszczonych lokali, swoje pracownie zaczęli przenosić artyści. Przestrzenie były aranżowane za pomocą sprzętów znalezionych na terenie fabryk.

styl industrialny

Styl industrialny to wnętrza z historią. Dlatego nie należy maskować ich przeszłości. Powinno być w nich dużo przestrzeni i światła, wpadającego przez duże, surowe okna. Ściany w nowoczesnych wnętrzach można pokryć farbą w jednolitym, stonowanym kolorze. Warto także wyeksponować tu beton i cegły oraz elementy konstrukcji budynku. Podłoga we wnętrzach powinna być także utrzymana w fabrycznym klimacie. Dobrze gdy beton, przełamuje inny materiał jednak prawdziwy. Czyli drewno postarzane, z dużą ilością cech jakie ma sam surowiec, idealnie wkomponuje się w całość aranżacji. Drewno ma jeszcze tę jedną cechę, że jest wytrzymałe i z biegiem czasu zyskuje na wyglądzie. Ten styl nie lubi nowości, patyna jest wskazana, to czy jednak wnętrze po kilku latach będzie nadal atrakcyjnie się prezentowało jest uzależnione od jakości samych produktów. Tandeta próby czasu nie przetrwa.

Zobacz także  >> Beton architektoniczny we wnętrzu <<

W stylu industrialnym najlepiej sprawdzą się stonowane odcienie. Dobrze będą prezentowały się tu czernie, biele i szarości. Ich monotonię mogą przełamać akcenty w bardziej intensywnym kolorze. Materiałami dominującymi w pomieszczeniach powinny być metal i szkło.

industrialny styl

Dalszy ciąg tekstu pod wideo >>

Meble będące wyposażeniem loftu to minimalistyczne sprzęty, nawiązujące do fabrycznego charakteru wnętrza. Dobrze sprawdzi się tu stolik z palet na kółkach czy klosze wykonane z grubego drutu. Nieodłącznym elementem aranżacji w industrialnym stylu są przemysłowe lampy w kolorze czerni lub srebra, które dają przytłumione światło.

styl industrialny

We wnętrzach w stylu industrialnym nie powinno być zbyt wiele dodatków. Przestrzeń można ocieplić, układając na łóżku lub sofie poduszki w stonowanych kolorach. Sprawdzą się tu wszystkie blaszane i szklane ozdoby, nawiązujące do przemysłowego charaktery wnętrza. Na ścianach mogą wisieć powiększające przestrzeń lustra oraz ramki ze zdjęciami. Dobrze będą prezentowały się tutaj także części maszyn, walizki oraz drewniane lub metalowe pudła.

#

#Zainspiruj się

sie 25

Panele winylowe City Mist

Odkryj zachwycające sekrety miasta okrytego mgłą, która koi puls nowoczesnej metropolii, nadając jej chłodny, stonowany odcień. Ta jasna podłoga pozwoli Ci okiełznać szarość i surowość betonu w przytulności własnego domu.
Czytaj więcej