fbpx

MIESZKANIE W STYLU VINTAGE. W KRAINIE KLASYKI I NOWOCZESNOŚCI.

Mieszkanie w stylu vintage to jeden z najmodniejszych trendów aranżacyjnych. Łączą się w nim style różnych epok, które interpretowane są w nowy, nietuzinkowy sposób. Pomieszczenia są nie tylko przytulne, ale przede wszystkim awangardowe. Nic nie jest tu oczywiste, a sztampę zastępuje kontrastowe łączenie różnego rodzaju przeciwieństw.

Mieszkanie w stylu Vintage

W mieszkaniu vintage dominują zaokrąglone kształty. Najczęściej wykorzystywane materiały to stal, drewno, skóra i ceramika. Jasne i przytulne przestrzenie wyzwalają̨ pozytywne emocje i sprzyjają̨ atmosferze relaksu. Zastosowane we wnętrzu materiały ujmują delikatnością, z którą stylowo kontrastuje nieco surowa forma. Idealnym dopełnieniem aranżacji vintage jest naturalna deska podłogowa – taka prawdziwa, ciepła. Bo to styl, który nie lubi chłodu. Deski podłogwe często pokrywają także podłogę kuchni, łącząc się w strefie mokrej z płytkami ułożonymi w ciekawy wzór. Do stworzenia charakterystycznego wystroju utrzymanego w tej estetyce doskonale nadają się lokale w kamienicach lub lofty. Wszystko, dlatego że mieszkanie w stylu vintage powinno być jasne i przestronne.

Mieszkanie w stylu Vintage

Aranżacje mieszkań vintage opierają się na uwydatnianiu kontrastów. Ich stworzenie wymaga dużej wyobraźni i smaku. Kształtowanie wystroju zawsze polega na łączeniu starego z nowym – mogą być to nowocześnie wyposażone klasyczne wnętrza lub barokowe meble ustawione w industrialnej przestrzeni. Dobrze sprawdzą się tu także współczesne meble stylizowane na nowe sprzęty oraz te dawne z odświeżonym wyglądem. W mieszkaniu w stylu vintage znajdzie się także miejsce na wyjątkowe przedmioty będące dziełami upcyklingu. Jest to technika polegająca na nadaniu starym sprzętom nowych funkcji – przerobione pianino może stać się efektowną biblioteczką, a gięte klucze płaskie będą pełniły funkcję awangardowych wieszaków.

Mieszkanie w stylu Vintage

Meble w mieszkaniach vintage najczęściej stylizowane są na te z lat 50. 60. i 70. XX w. Powinny mieć one proste formy i być wykonane z drewna. Oprócz nich znajdzie się tu też miejsce na klasyczne sprzęty. Ściany w mieszkaniu vintage zwykle pokrywa wzorzysta tapeta w stylu retro. Może ją także zastąpić pastelowa farba lub wyeksponowanie cegieł lub betonu w estetyce loftu. Najważniejsze, aby aranżer potrafił umiejętnie bawić się wzorem i kolorem.